Święto Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe”

Fundacja Pro Patria Semper zaprasza do udziału w uroczystości oficjalnego Święta Miasta „Pierwsze Niepodległe” zaplanowanej w sobotę 30 października b.r. o godzinie 16:00, pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz poprzedzającej uroczystość Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej (godz.15.00).
Tuż po niej, w asyście pocztów sztandarowych, nastąpi przejście pod Pomnik Nieznanego Żołnierza i zlokalizowaną tuż obok tablicę poświęconą uczestnikom zrywu z 30/31 X 1918 r. W trakcie rozpoczynającej się tam ok. godz. 16:00 uroczystości odczytany zostanie Apel Pamięci, zostaną także wręczone nagrody „Ryngraf Niepodległości” i „Szabla Niepodległości”, przyznane w roku ubiegłym. Te, których wówczas nie mogliśmy wręczyć laureatom z powodu pandemii.

W przypadku złej pogody ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Sali Lustrzanej. 

Jak co roku Fundacja Pro Patria Semper prosi wszystkich tarnowian, tarnowskie instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, parafie oraz tarnowskich administratorów nieruchomości do wywieszenia flag przed Świętem Miasta przypadającym na 30 października i pozostawieniem ich w przestrzeni publicznej do 11 listopada, czyli Święta Niepodległości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.